מאת: אריק כהן
פורסם באתר: http://www.reader.co.il | לינק לכתבה »

איכות המים בישראל בכי רע ולכך גורמים רבים. לצערנו, ישראל סובלת זה תקופה ארוכה מחורפים שחונים שגרמו למחסור כבד במי גשמים. החוסר המים גרם לניצול יתר של מקורות המים ובעיקר מי התהום. דבר זה הביא לכך שמי הים יחדרו למי התהום ויגרמו למליחותם ולפגיעה באיכותם. כמו כן הזנחה של שנים ואי טיפול בשפכים עירונים, תעשייתיים וחקלאיים הביאו לזיהום מקורות מי השתייה בישראל. כמו כן עלינו לזכור כי מערכת המוביל הארצי הינה מערכת ארוכה ומורכבת שמעבירה מים מימת הכנרת על פני קילומטרים רבים. מערכת זו חשופה לחדירת זיהומים ושפכים העלולים לזהם את מי השתייה. על מנת ליהנות ממי שתייה איכותיים ונקיים החלו אנשים רבים לסנן את מי השתייה וזאת באמצעות שימוש במסנני מים, פילטר מים והמילה האחרונה בתחום מתקני מים כגון  מיני בר ובר מים.

מסנני המים השונים

סינון מי השתייה נעשה כאמור באמצעות מסנני מים שונים. ישנם מסנני מים המורכבים בנקודת הכניסה לבית על גבי הצנרת הביתית וישנם מסנני מים המורכבים על הברז במטבח. מסנני מים חיצוניים דואגים לנקות את מי השתייה מחול וחלודה וכן מאבנית. המים בישראל נחשבים מים "קשים" והמסננים מפחיתים את כמות האבנית המצויה במים ובכך למעשה שומרים על מכשירי החשמל והצנרת הביתית מפני הצטברות אבנית. מסנני מים אלה מטהרים את המים עבור על הבית ולא רק לגבי המים במטבח.

מאידך ישנם מסנני מים המותקנים לרוב בכיור במטבח ומסננים את המים בנקודת השימוש בלבד. במסננים מורכבת מערכת של פילטר מים שמטרתה לסנן את המים מפני חול,חלודה וכן להעלים את טעם הלוואי של הכלור. כמו כן ישנו פילטר מים נייד המותקן בקנקן בריטה.ישנה חובה להחליף את פילטר מים בבריטה מדי חודש, אך במקרה ולא נעשה שימוש במים בקנקן הבריטה במשך יומיים יש צורך להחליף את פילטר מים במיידי גם אם רק לפני שבוע החלפתם אותו.

בר מים המילה האחרונה

מתקן שתייה חדיש ומשוכלל יותר הינו בר מים. בר מים מתחבר לצנרת הביתית בבית ובאמצעות מסננים המורכבים בו מסנן את המים ואתם נהנים ממים מסוננים באיכות גבוהה. בין המסננים השונים במתקן בר מים ניתן למצוא מסנן פעם פעיל שסופח את הכלור וכך מעלים את טעם הלוואי, מסנן מיקרוני שמונע חדירה של חול וחלודה וכן נורת אולטרא סגול שמחסלת את החיידקים. בר מים מספק מים מסוננים ללא הגבלה.

בר המים מספק מים חמים, רותחים וקרים בנוחות ובקלות, וחוסך מכם שימוש בקומקום או במקרר. בר המים מיועד להצבה על הרצפה ומתאים במיוחד למטבחים בעלי שטח גדול. כבר לא מדובר בברי מים בעלי עיצוב מגושם שמכערים את המטבח אלא בברים בעלי עיצוב חדשני ומקורי, כמו כן ניתן לרכוש את בר המים במגוון צבעים בהתאם לטעם האישי של הלקוח.